ՀՀ Լոռիի մարզ, գ. Լոռի բերդ, (0256) 2-14-75, loriberdhamaynq2017@mail.ru
11 մարտի 2025 թվականի N 64-Ա
ՀՀ ԼՈՌՒ ՄԱՐԶԻ ԼՈՌԻ ԲԵՐԴ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԿՈՂԵՍ ԳՅՈՒՂԻ 06-056-0004-0002 ԾԱԾԿԱԳՐԻ ՏԱԿ ԳՏՆՎՈՂ ՀՈՂԱՄԱՍԻ ՀԻՄՔԵՐԸ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆԵԼՈՒ, ՍԱՀՄԱՆՆԵՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ, ՄԱԿԵՐԵՍԸ ՃՇՏԵԼՈՒ, ՄԻՆՉԵՎ 15.05.2001Թ. ԶԲԱՂԵՑՐԱԾ ՀՈՂԱՄԱՍԻ, ՄԻՆՉԵՎ 15.05.2001Թ. ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ ԲՆԱԿԵԼԻ ՏԱՆ ԵՎ ՕԺԱՆԴԱԿ ՇԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԸ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ, ԼՈՌԻ ԲԵՐԴ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ 06.11.2024Թ. ԹԻՎ 243-Ա ԵՎ 16.12.2024Թ. ԹԻՎ 285-Ա ՈՐՈՇՈՒՄՆԵՐՆ ՈՒԺԸ ԿՈՐՑՐԱԾ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
ՂեկավարվելովՀՀհողայինօրենսգրքի 59-րդհոդվածի 3-րդմասով, 64-րդհոդվածի 8-րդև 16-րդմասերով, 3-րդև 57-րդհոդվածներով, Իրավունքհաստատողփաստաթղթերըչպահպանվածանհատականբնակելիտներիկարգավիճակիմասին» ՀՀօրենքի 2-րդև 3-րդհոդվածներով, Տեղականինքնակառավարմանմասին» ՀՀօրենքի 35-րդհոդվածի1-ին մասի 24 կետով, ՀՀկառավարության 29.04.2021թ. «Կադաստրայինքարտեզներումհայտնաբերվածսխալներիուղղմանկարգըհաստատելումասին»թիվ 698-Նորոշմամբ,«Նորմատիվիրավականակտերիմասին» ՀՀօրենքի 37-րդհոդվածի 1-ինկետիպահանջներով,հիմքընդունելովՆարեկ Սամվելի Ներսեսյանի կողմիցներկայացվածդիմումը, ՏիգրանԲաշոյանԱլեքսանդրի» ԱՁ-իկողմիցկազմվածտեղագրականհատակագիծը՝
Ո Ր Ո Շ ՈՒ Մ   ԵՄ
1.      Ճշտել ՀՀ Լոռու մարզի Լոռի Բերդ համայնքի Կողես գյուղի 06-056-0004-0002 կադաստրային ծածկագրի տակ գտնվող բնակավայրերինպատակայիննշանակության, բնակելի կառուցապատմանգործառնականնշանակությանհողամասիսահմանայինչափերըևհողամասիմակերեսիչափը՝0.1520 հա, համաձայն Տիգրան Բաշոյան Ալեքսանդրի» ԱՁ-ի կողմից կազմված և Լոռի Բերդ համայնքի ղեկավարի կողմից հաստատված տեղագրական հատակագծի:
2.     Հաստատելհողամասի սահմանները, համաձայն ՏիգրանԲաշոյանԱլեքսանդրի» ԱՁ-ի կողմից կազմված և Լոռի Բերդ համայնքի ղեկավարի կողմից հաստատված հատակագծի:
3.     ՎերականգնելԼոռիԲերդհամայնքիԿողեսգյուղի 06-056-0004-0002 ծածկագրումգտնվողբնակավայրերի նպատակային նշանակության,բնակելիկառուցապատմանգործառնական նշանակության հողամասիհողհատկացմանհիմքերը՝
ա/ ԼոռիԲերդհամայնքիԿողեսգյուղի 06-056-0004-0002 ծածկագրովհողամասիմակերեսը0.1520հա;
բ/  հողամասի սահմանները և հատակագիծը, համաձայն հավելվածի:
4.     Սույն որոշման 1-ին կետում նշված 0.1520 հա մակերեսով բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը, որը չի գտնվում ՀՀ Հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածով սահմանված հողամասերի ցանկում, անհատույց ընդհանուր բաժնային սեփականության իրավունքով  վերահատկացնել՝ ՍամվելԱրամյիսիՆերսեսյանին,ՆարինեԱլբերտիՄաթևոսյանին,ԽորենՍամվելիՆերսեսյանին, ՆարեկՍամվելիՆերսեսյանին, իսկ մինչև 15.05.2001թ. կառուցված բնակելի տան և օժանդակ շինությունների նկատմամբ օրենքի ուժով անհատույց ճանաչել նրանց սեփականության իրավունքը:
3. ՀՀԼոռումարզիԼոռիԲերդհամայնքիԿողես գյուղի 06-056-0004-0002 ծածկագրիտակգտնվող0.1520 հա մակերեսովհողամասում, այլանձանցիրավունքներնուօրենքովպահպանվողշահերըչխախտող, առանցքաղաքաշինականնորմերիուկանոններիէականխախտումներիևհարկադիրսերվիտուտպահանջելուիրավունքչառաջացնողմինչև 15.05.2001թ. կառուցված՝117.44քմ ընդհանուր մակերեսով բնակելի տան,11.15քմ և 9.04 քմ մակերեսով բաց պատշգամբների, 18.93 քմ մակերեսով ծածկի, 5.62 քմ մակերեսով փայտանոցի նկատմամբ,համաձայնհավելվածի, ճանաչել ՍամվելԱրամյիսիՆերսեսյանի, ՆարինեԱլբերտիՄաթևոսյանի, ԽորենՍամվելիՆերսեսյանի և ՆարեկՍամվելիՆերսեսյանի   սեփականությանիրավունքը:
4. Հողամասի սահմանները որոշվում են «ՏիգրանԲաշոյանԱլեքսանդրի» ԱՁ-ի կողմիցկազմված և համայնքի ղեկավարի կողմից հաստատված հողամասի հատակագծով:
5.     Ուժը կորցրած ճանաչել Լոռի Բերդ համայնքի ղեկավարի 06.11.2024թ.-ի «ՀՀ ԼՈՌՒ ՄԱՐԶԻ ԼՈՌԻ ԲԵՐԴ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԿՈՂԵՍ ԳՅՈՒՂԻ 06-056-0004-0002 ԾԱԾԿԱԳՐԻ ՏԱԿ ԳՏՆՎՈՂ ՀՈՂԱՄԱՍԻ ՀԻՄՔԵՐԸ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆԵԼՈՒ, ՄԻՆՉԵՎ 15.05.2001Թ. ԶԲԱՂԵՑՐԱԾ ՀՈՂԱՄԱՍԻ, ՄԻՆՉԵՎ 15.05.2001Թ. ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ ԲՆԱԿԵԼԻ ՏԱՆ ԵՎ ՕԺԱՆԴԱԿ ՇԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԸ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» թիվ 243-Ա և 16.12.2024թ. «ՀՀ ԼՈՌՒ ՄԱՐԶԻ ԼՈՌԻ ԲԵՐԴ  ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԿՈՂԵՍ ԳՅՈՒՂԻ 06-056-0004-0002 ԾԱԾԿԱԳՐԻ ՏԱԿ ԳՏՆՎՈՂ  ՀՈՂԱՄԱՍԻ ՀԻՄՔԵՐԸ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆԵԼՈՒ, ՍԱՀՄԱՆՆԵՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ, ՄԱԿԵՐԵՍԸ ՃՇՏԵԼՈՒ, ՄԻՆՉԵՎ 15.05.2001Թ. ԶԲԱՂԵՑՐԱԾ ՀՈՂԱՄԱՍԻ,  ՄԻՆՉԵՎ 15.05.2001Թ. ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ ԲՆԱԿԵԼԻ ՏԱՆ ԵՎ ՕԺԱՆԴԱԿ ՇԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԸ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» թիվ 285-Ա որոշումները:
Սույնորոշումնուժիմեջէմտնումընդունմանպահից: Որոշումիցծագողիրավունքներըենթակաենպետականգրանցման ՀՀ կադաստրի կոմիտեի Անշարժ գույքի գրանցման միասնական ստորաբաժանումում: